  <Code label="Code" urlencoded="DS%2fUK%2f14910" urlpathencoded="DS/UK/14910">DS/UK/14910</Code>
  <Surname label="Surname" urlencoded="Shepherd" urlpathencoded="Shepherd">Shepherd</Surname>
  <Forenames label="Forenames" urlencoded="Edwin" urlpathencoded="Edwin">Edwin</Forenames>
  <PreTitle label="PreTitle" urlencoded="" urlpathencoded=""></PreTitle>
  <Title label="Title" urlencoded="" urlpathencoded=""></Title>
  <Gender label="Gender" urlencoded="Male" urlpathencoded="Male">Male</Gender>
  <ParallelEntry label="Variations of Name" urlencoded="" urlpathencoded=""></ParallelEntry>
  <NonPreferredTerm label="Alias" urlencoded="" urlpathencoded=""></NonPreferredTerm>
  <INFORMATIONAREA label="INFORMATIONAREA" urlencoded="" urlpathencoded=""></INFORMATIONAREA>
  <DatesAndPlaces label="Place of Birth/Origin" urlencoded="" urlpathencoded=""></DatesAndPlaces>
  <Address label="Address" urlencoded="" urlpathencoded=""></Address>
  <Nationality label="Nationality" urlencoded="" urlpathencoded=""></Nationality>
  <Activity label="Activity" urlencoded="" urlpathencoded=""></Activity>
  <Relationships label="Relationships" urlencoded="" urlpathencoded=""></Relationships>
  <PublishedWorks label="Trivia" urlencoded="" urlpathencoded=""></PublishedWorks>
  <OtherInfo label="Biography" urlencoded="" urlpathencoded=""></OtherInfo>
  <Source label="Source" urlencoded="" urlpathencoded=""></Source>
  <Conventions label="Conventions" urlencoded="International+Standard+Archival+Authority+Record+for+Corporate+Bodies%2c+Persons+and+Families+-+ISAAR(CPF)+2nd+edition+-+ICA+2004+ISBN+2-9521932-2-3%0a%0aNational+Council+on+Archives%2c+Rules+for+the+Construction+of+Personal%2c+Place+and+Corporate+Names%2c+1997" urlpathencoded="International%20Standard%20Archival%20Authority%20Record%20for%20Corporate%20Bodies,%20Persons%20and%20Families%20-%20ISAAR(CPF)%202nd%20edition%20-%20ICA%202004%20ISBN%202-9521932-2-3%0a%0aNational%20Council%20on%20Archives,%20Rules%20for%20the%20Construction%20of%20Personal,%20Place%20and%20Corporate%20Names,%201997">International Standard Archival Authority Record for Corporate Bodies, Persons and Families - ISAAR(CPF) 2nd edition - ICA 2004 ISBN 2-9521932-2-3
  <PublicView label="PublicView" urlencoded="Yes" urlpathencoded="Yes">Yes</PublicView>
  <Set label="Set" urlencoded="" urlpathencoded=""></Set>
  <ADMIN_DETAILS label="ADMIN_DETAILS" urlencoded="" urlpathencoded=""></ADMIN_DETAILS>
  <Created label="Created" urlencoded="4%2f9%2f2014" urlpathencoded="4/9/2014">4/9/2014</Created>
  <Modified label="Modified" urlencoded="3%2f1%2f2022" urlpathencoded="3/1/2022">3/1/2022</Modified>
  <RecordID label="RecordID" urlencoded="858b47a0-c882-4b45-8d9d-58ef78b15a37" urlpathencoded="858b47a0-c882-4b45-8d9d-58ef78b15a37">858b47a0-c882-4b45-8d9d-58ef78b15a37</RecordID>