  <Code label="Code" urlencoded="DS%2fUK%2f20942" urlpathencoded="DS/UK/20942">DS/UK/20942</Code>
  <Dates label="Dates" urlencoded="2011-" urlpathencoded="2011-">2011-</Dates>
  <ParallelEntry label="Variations of Name" urlencoded="" urlpathencoded=""></ParallelEntry>
  <NonPreferredTerm label="Alias" urlencoded="" urlpathencoded=""></NonPreferredTerm>
  <INFORMATIONAREA label="INFORMATIONAREA" urlencoded="" urlpathencoded=""></INFORMATIONAREA>
  <DatesAndPlaces label="Place of Birth/Origin" urlencoded="" urlpathencoded=""></DatesAndPlaces>
  <Nationality label="Nationality" urlencoded="" urlpathencoded=""></Nationality>
  <Relationships label="Relationships" urlencoded="" urlpathencoded=""></Relationships>
  <OtherInfo label="Biography" urlencoded="A+Winged+Victory+for+the+Sullen+is+the+name+of+an+ambient+music+duo+consisting+of+Dustin+O%27Halloran+and+Adam+Wiltzie.+They+have+released+two+studio+albums+and+one+EP.+Their+second+album%2c+Atomos%2c+was+released+on+October+6%2c+2014.+%0aWiltzie+and+O%27Halloran+met+backstage+on+May+24%2c+2007%2c+in+Bologna%2c+Italy%2c+and+the+duo+agreed+to+develop+A+Winged+Victory+for+the+Sullen.%0aThe+duo+composed+the+original+score+for+Atomos%2c+a+dance+piece+by+contemporary+choreographer+Wayne+McGregor+and+his+company+Wayne+McGregor+Random+Dance.+It+premiered+at+Sadler%27s+Wells%2c+London%2c+on+9+October+2013.+An+album+of+this+score%2c+Atomos%2c+was+released+on+October+6%2c+2014." urlpathencoded="A%20Winged%20Victory%20for%20the%20Sullen%20is%20the%20name%20of%20an%20ambient%20music%20duo%20consisting%20of%20Dustin%20O'Halloran%20and%20Adam%20Wiltzie.%20They%20have%20released%20two%20studio%20albums%20and%20one%20EP.%20Their%20second%20album,%20Atomos,%20was%20released%20on%20October%206,%202014.%20%0aWiltzie%20and%20O'Halloran%20met%20backstage%20on%20May%2024,%202007,%20in%20Bologna,%20Italy,%20and%20the%20duo%20agreed%20to%20develop%20A%20Winged%20Victory%20for%20the%20Sullen.%0aThe%20duo%20composed%20the%20original%20score%20for%20Atomos,%20a%20dance%20piece%20by%20contemporary%20choreographer%20Wayne%20McGregor%20and%20his%20company%20Wayne%20McGregor%20Random%20Dance.%20It%20premiered%20at%20Sadler's%20Wells,%20London,%20on%209%20October%202013.%20An%20album%20of%20this%20score,%20Atomos,%20was%20released%20on%20October%206,%202014.">A Winged Victory for the Sullen is the name of an ambient music duo consisting of Dustin O'Halloran and Adam Wiltzie. They have released two studio albums and one EP. Their second album, Atomos, was released on October 6, 2014.
  <Source label="Source" urlencoded="" urlpathencoded=""></Source>
  <Conventions label="Conventions" urlencoded="International+Standard+Archival+Authority+Record+for+Corporate+Bodies%2c+Persons+and+Families+-+ISAAR(CPF)+2nd+edition+-+ICA+2004+ISBN+2-9521932-2-3%0aNational+Council+on+Archives%2c+Rules+for+the+Construction+of+Personal%2c+Place+and+Corporate+Names%2c+1997" urlpathencoded="International%20Standard%20Archival%20Authority%20Record%20for%20Corporate%20Bodies,%20Persons%20and%20Families%20-%20ISAAR(CPF)%202nd%20edition%20-%20ICA%202004%20ISBN%202-9521932-2-3%0aNational%20Council%20on%20Archives,%20Rules%20for%20the%20Construction%20of%20Personal,%20Place%20and%20Corporate%20Names,%201997">International Standard Archival Authority Record for Corporate Bodies, Persons and Families - ISAAR(CPF) 2nd edition - ICA 2004 ISBN 2-9521932-2-3
  <Set label="Set" urlencoded="" urlpathencoded=""></Set>
  <ADMIN_DETAILS label="ADMIN_DETAILS" urlencoded="" urlpathencoded=""></ADMIN_DETAILS>
  <Creator label="Creator" urlencoded="RAHSKeyte" urlpathencoded="RAHSKeyte">RAHSKeyte</Creator>
  <Created label="Created" urlencoded="8%2f6%2f2015" urlpathencoded="8/6/2015">8/6/2015</Created>
  <Modified label="Modified" urlencoded="5%2f22%2f2023" urlpathencoded="5/22/2023">5/22/2023</Modified>
  <RecordID label="RecordID" urlencoded="0968c1c1-95fd-4197-a860-206d2cea8db8" urlpathencoded="0968c1c1-95fd-4197-a860-206d2cea8db8">0968c1c1-95fd-4197-a860-206d2cea8db8</RecordID>